خانه اخبار و مقالات اخبار و مقالات طراحی و فناوری نخستین پل گذر پیاده ی چاپ سه بعدی جهان در اسپانیا رونمایی شد

نخستین پل گذر پیاده ی چاپ سه بعدی جهان در اسپانیا رونمایی شد

2 دقیقه مطالعه
۰
0
131

یک مرکز آموزش و پژوهش در بارسلونا نخستین پل چاپ سه بعدی دنیا را برای یک پارک اسپانیایی طراحی کرده است. این پل ساخته شده بدست موسسه ی معماری پیشرفته ی کاتالونیا (IAAC) با درازای ۱۳ متر و ساخته شده از هشت بخش، در پارک کاستیا لا مانچا می باشد. هر بخش لایه هایی از پودر ذوب شده ی بتنی، میکرو مسلح شده با ترموپلاستیک پلی پروپیلن را شکل می دهد.
موسسه با شماری از معماران، مهندسان مکانیک و ساختار و نمایندگان شهردار برای جان بخشی به طرح کار می کنند. انریکو دینی، مشهور به “مرد خانه چاپ کن”، نقشی کلیدی در ساخت پل داشت. دینی D-Shape را توسعه داد، پرینتری سه بعدی که گفته می شود در نوع خود تنها پرینتری است که می تواند لایه های شنی را به شکل سنگ محکم ترکیب کند.

پرینت سه بعدی پل
پرینت سه بعدی پل

طراحان همچنین برای موفقیت کار طبیعت را ارزش نهادند. IAAC مدلسازی پارامتری را دستور کار قرار دادند تا هم “پیچیدگی های شکلهای طبیعت” را بازتاب دهند و هم پراکندگی مواد خام را بهینه سازی کنند. بنا به گفته ی موسسه، “طراحی پارامتریک باعث بیشینه سازی کارکرد ساختاری، در دسترس گذاشتن مواد در جایگاه مورد نیاز، همراه با آزادی کامل سبکها، حفظ نفوذ پذیری با کمک کاربرد الگوریتمهای مولد و به چالش کشیدن شیوه های سنتی ساخت می شود”.

طراحی پارامتریک
طراحی پارامتریک
پل عابر پیاده
پل عابر پیاده
مقالات مرتبط بیشتر را بارگیری کنید
بارگیری بیشتر توسط محمد یزدی راد
بارگیری بیشتر در اخبار و مقالات طراحی و فناوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید

لمینت فشرده ی پلاستیکی (محصول دیگر شرکت لمیتک)

لمینت فشرده ی پلاستیکی لمینت فشرده ی پلاستیکی: در این مقاله محصول دیگری از شرکت لمیتک را م…