هایگلاس چیست؟ کابینت هایگلاس

10 دقیقه مطالعه
دیدگاه‌ها برای هایگلاس چیست؟ کابینت هایگلاس بسته هستند
0
79
هایگلاس

هایگلاس: در مقالات گذشته به لمینت و اپوکسی اشاره شد. در این مقاله به هایگلاس می پردازیم. این نام چندسالیست در ساخت و ساز، صنعت چوب و MDF رواج دارد. برای شماهم این سوال پیش میاید که “هایگلاس چیست” “کابینت هایگلاس چیست” “کابینت هایگلاس از چه چیزی ساخته می شود”. هایگلاس اینگونه معنی می شود:

دارای یک سطح سفت درخشان در زمانی که خشک باشد. در تعریف دیگر آن: بسیار درخشان، به خوبی صیقل خورده.

هایگلاس و گابینت سازی

لاک، اکریلیک و ترموفویل سه روش دستیابی به یک سطح هایگلاس بر روی کابینت هستند.

لاک: لاکها در گذشته بیشتر برای رنگ کردن خودروها بکار می رفتند. آنها یک سطح کلفت تر نسبت به لعاب می سازند. این کم هزینه ترین گزینه در میان این سه گزینه می باشد. حالت درخشان لاک روی کابینت در گذر زمان بی رنگ می شود جوری که ما دیده ایم لاک سفید کمتر از شش ماه زرد شده است. لاک بیشتر در انجمن DIY (انجمن آموزش کار و مهارت به نوجوانان) رواج دارد چرا که می تواند کمتر از ۱۵ دقیقه بخشکد.

ترموفویل: ترموفویل یک لایه ی نازک “پلاستیک” است که روی یک هسته ی ام دی اف یا ملامین اجرا می شود.

این گزینه بیشتر در کاندوها یا خانه هایی بکار می رود که به دنبال بهسازی سریع هستند. این ماده به خوبی تاب گرما و نم را ندارد و این عناصر لایه ی “پلاستیکی” را در گذر سالها فرسوده می کنند. کابینت ترموفویل در کنار اجاق گاز، برای محافظت بهتر نیازمند یک فیلر مقاوم گرما می باشد.

هایگلاس با روکش لاک سفید
هایگلاس

 

هایگلاس بنفش با روکش اکریلیک
هایگلاس

 

آکریلیک: اکریلیک یا آکریلیک با  نام اکریلیک گلاس هم شناخته می شود که شبیه ترموفویل است، چون این ماده هم یک لایه را بر هسته ای ام دی اف (تخته های فیبر با فشردگی متوسط)  یا اچ دی اف (تخته های فیبر با فشردگی بالا) فشرده می کند. ورق اکریلیک سبک وزن و مقاوم به – است. این ماده نسبت به گزینه های لاک و ترموفویل درخشندگی و مقاومت بیشتری دارد. اکریلیک ویژگی های خوبی مانند تاب گرمای بالا، نم، ضد خش و پاک شوندگی آسان را دارد. گرچه، اکریلیک یک ماده ی تمام عیار نیست، جای انگشتان و گِل می توانند همیشه روی هایگلاس باشند در خانه هایی که بچه ها در آن بازی می کنند. های گلاس با  کلبه و خانه های سبک غالب روستیک (روستایی) تناسب ندارد. با طراح تان برای بهترین گزینه مشورت کنید.

مترجم: الهام صفاری نیا

Https://www.lexico.com/en/definition/high-gloss

  https://hestiahearthdesign.com/high-glossy-vs-acrylic

 

مقالات مرتبط بیشتر را بارگیری کنید
بارگیری بیشتر توسط محمد یزدی راد
بارگیری بیشتر در اخبار و مقالات طراحی و فناوری
نظرات بسته شده است

همچنین بررسی کنید

فناوریهای جدید معماری در آینده ی نزدیک

فناوریهای جدید درهای تازه ای برای مصالح سنتی باز می کند: بحث فناوریهای جدید در صنعت معماری…